Dressage Masters 2019

Schwanhilde Arenasta tulee kansainvälisen kouluratsastuksen sydän kun Saksan Nürnbergiin saapuu lajin kovimpia nimiä taistelemaan paitsi Masters-titteleistä, niin myös 250 000 euron palkintopotista kolmipäiväisessä Dressage Masters -tapahtumassa.

Kilpailuinfo

Kilpailuajankohta 6.-8.12.2019
Ilmoittautumisaika umpeutuu 3.12.2019, kello 23:59
Järjestyspaikka Schwanhilde Arena
Vastuuhenkilöt kilpailuiden johtaja Tönjes Beschaiden (VRL-00816, VRL-05322)
Tulosten arvontatapa kvaaliluokat: lyhyt arvonta — kür: tuotos — finaaliluokat: pitkä arvonta
Alaisuus kilpailut ovat Kouluratsastusjaoksen alaiset

Järjestyspaikka VRL:n kalenterissa Kärmeniemi (KRME6669).

Perjantai 6.12.2019

Päiväohjelma
Kouluvarsojen ja nuorten laatuarvostelu

Small Tour -kvaaliluokat
Luokka 1: Vaativa B
Luokka 2: Vaativa A
Luokka 3: Prix St Georges

Pony Masters 2019
Luokka 4: Vaativa B — avoin poneille

Lauantai 7.12.2019

Päiväohjelma
Klaus Alscher -kouluklinikka
Kür-kouluratsastusnäytös

Masters-kvaaliluokat
Luokka 5: Intermediaire I
Luokka 6: Intermediaire II
Luokka 7: Grand Prix

Iltaohjelma
Meet & Greet Dinner

Sunnuntai 8.12.2019

Päiväohjelma
Kouluorisuora

Masters-kvaaliluokat
Luokka 8: Masters Kür — Kür Master 2019, tuotosluokka

Finaaliluokat
Luokka 9: Small Tour Finale — Small Tour Master 2019
Luokka 10: Masters Finale — Dressage Master 2019

Iltaohjelma
Palkintoseremonia
After Ride

Osallistuminen

Yleiset rajoitukset

Luokkakohtaiset rajoitukset

Kilpailuihin osallistuminen

Tuotosluokka — Dressage Masters Kür

Masters Kür on luovuuden juhlaa!

Taso on vapaa kun kouluratsukot pistävät parastaan musiikin tahtiin. Luo kilpailuihin liittyvä tuotos — muoto on vapaa: kirjoita tai piirrä, vaikka sävellä oma luomuksesi! Arvostelukriteereissä huomioidaan paitsi Masters-kilpailujen loisto niin myös ratsukon panostus itse tuotokseen, kuvailtu suoritus ei vaikuta lopulliseen suoritukseen. Pidäthän mielessä, että kyseessä on Kür-luokka — ratsastaja valitsee itse musiikin ja suunnittelee siihen sopivan vapaaohjelman omalla tasollaan. Ohjelmaan valitun kappaleen lähettäminen ei kuitenkaan ole pakollista, mutta ehdottoman iloisesti vastaanotettua!

Huomioithan, että jokaiselle osallistuvalle hevoselle tulee luoda oma tuotos. Tuotoksen tulee olla itse tehty ja tätä kilpailua varten. Kopiointi tai todistettava läpipiirros (tuotos menee päällekäin valokuvan kanssa) johtaa automaattiseen hylkäykseen.

Tuotosluokasta yli 75% suorittaneet ratsukot kvaalaavat itsensä automaattisesti finaaliluokkaan. Hevosen kilpailutaso kür-luokassa on oltava vähintään vaativa B.

Tuomareina toimivat Jassu L., Salma, Milja, Bella ja Nikki. Jokainen tuomari antaa tuotokselle 0-5 pistettä perustuen tuotoksen laadukkuuteen, persoonallisuuteen, panostusasteeseen, tunnelman ja kisoihin liittyvyyteen perustuen. Kirjoitetuissa tuotoksissa myös tekstin sujuvuus ja oikeaoppisuus edesauttavat.

Palkinnot

Lue lisää tapahtuman sponsorien tarjoamista palkinnoista täältä.

Kvaaliluokat: 1. — 6.000; 2. — 4.500; 3. — 3.500; 4. — 2.000; 5. — 1.500; 6. — 1.000; 7.-10. — 250
Pony Masters: 1. — 10.000; 2. — 6.000; 3. — 4.500; 4. — 3.500; 5. — 2.000; 6. — 1.500
Masters Kür: 1. — 13.750; 2. — 10.000; 3. — 7.500; 4. — 5.625; 5. — 3.125; 6. — 2.500
Small Tour Finale: 1. — 20.000; 2. — 12.000; 3. — 9.000; 4. — 7.000; 5. — 4.000; 6. — 3.000
Masters Finale: 1. — 40.000; 2. — 25.000; 3. — 15.000; 4. — 10.000; 5. — 7.000; 6. — 5.000
Schwanhilde Favourite: 2.500
Palkintoraha koko tapahtumassa 250 000 euroa. Eurot ovat virtuaalieuroja, ei todellista rahaa.

Luokissa sijoittuneille on lisäksi ruusukkeet. Ruusukkeet sponsoroi Sokka Luxuries.

Tulokset, perjantai

Luokka 1: Vaativa B, Prix de Hemsbury Saddlery
1. 11 Noah Haydn (VRL-10878) - Leominor von Lark VH19-013-0070 (80,429 %)
2. 05 (P) Clara Evansen (VRL-11523) - Ashemark Xanthi VH19-029-0054 (77,857 %)
3. 10 Amanda Haydn (VRL-10878) - Dawnfrost Wilda VH19-048-0033 (75,071 %)
4. 13 Satu Blomross (VRL-12808) - Rätvänän Kanttuvei VH15-018-1163 (70,357 %)
5. 17 Viola Gråskär (VRL-00692) - Paramount v.d. Halor VH18-012-0188 (67,143 %)
6. 24 Reetta Järvinen (VRL-01333) - Kahmon Hurmiosielu VH17-018-0144 (65,357 %)
7. 09 Amanda Haydn (VRL-10878) - Rogneda v. Lark VH19-230-0009 (64,643 %)
8. 03 (P) Maya Atwood (VRL-11523) - Pas du Tout VH18-029-0107 (64,643 %)
9. 02 (P) Barry Atkins (VRL-11523) - Tuskmere Calimero VH18-029-0106 (64,286 %)
10. 08 (P) Barry Atkins (VRL-11523) - Fairburn Bien Sûr VH19-029-0072 (61,786 %)
11. 12 Reetta Järvinen (VRL-01333) - Salamanja VH16-018-2110 (61,071 %)
12. 15 Reetta Järvinen (VRL-01333) - Kaarnan Kuohu VH18-018-1577 (60,286 %)
13. 16 Oskari Käkiharju (VRL-11936)- Canarian Casanova VH18-031-0463 (56,786 %)
14. 27 Inna Paakkanen (VRL-05322) - Banana Mania VH17-077-0015 (56,429 %)
15. 21 Viola Gråskär (VRL-00692) - Dantari v.d. Halor VH18-012-0187 (56,429 %)
16. 28 Selina Valentín (VRL-11124) - Solidago Thalia VH19-031-0026 (54,643 %)
17. 25 Axelle van Hoek (VRL-01544) - Cornacchia (54,643 %)
18. 26 Satu Blomross (VRL-12808) - Parodian Miklas VH14-018-0470 (53,571 %)
19. 14 Amanda Haydn (VRL-10878) - Teufelskreis VH19-230-0010 (53,214 %)
20. 07 (P) Cecilia Blankley (VRL-01288) - Sad Cypress (53,214 %)
21. 01 (P) Cecilia Blankley (VRL-01288) - Vérène Cerise (53,214 %)
22. 18 Reetta Järvinen (VRL-01333) - Haamuneliö VH15-018-2387 (52,500 %)
23. 19 Nita Merisalo (VRL-12557) - Kallan Vermilion VH17-031-0331 (51,786 %)
24. 20 Amanda Haydn (VRL-10878) - Evadne von Lark VH14-230-0018 (50,500 %)
25. 06 (P) Milja Malmila (VRL-00692) - Viking TA VH04-029-0911 (50,414 %)
26. 23 Joonas Hopealinna (VRL-12637) - Ryövärin Velhotar VH14-018-1087 (50,000 %)
      04 (P) Cody Baldwin (VRL-11523) - Fairburn Eternity VH19-029-0060 poissa
      22 Satu Blomross (VRL-12808) - Näälämiäs VH16-018-1350 poissa

Luokka 2: Vaativa A, Prix de Provando Shop
1. 16 Kristiina Korpi (VRL-10480) - JB Unchained VH18-031-0168 (83,214 %)
2. 10 Milan Mijatović (VRL-02753) - Bifrons (76,786 %)
3. 06 Helga Jernberg (VRL-10878) - Paragon VH19-013-0067 (76,071 %)
4. 14 Miika Rossi (VRL-02753) - Queen's Never Late (74,286 %)
5. 05 Thomas Sund (VRL-03335) - Call Letter Blues HRW VH04-031-3867 (68,929 %)
6. 01 Amy Wilson (VRL-10961) - The Honor of Fortuna VH15-012-0174 (67,857 %)
7. 04 Amy Wilson (VRL-10961) - Flicka VH14-012-0418 (67,500 %)
8. 07 Piia Ihantoja (VRL-10531) - Spiderspot VH15-066-0090 (67,143 %)
9. 09 Tia D. Baudelaire (VRL-10531) - Ghita van Khim VH18-040-0023 (65,357 %)
10. 12 Amy Wilson (VRL-10961) - Casanova NL VH17-012-0471 (63,929 %)
11. 15 Amy Wilson (VRL-10961) - Caramella VH16-012-0429 (61,429 %)
12. 03 Nora Norrington (VRL-02207) - Orange Wood's Wagafii VH16-263-0001 (60,357 %)
13. 13 Milja Malmila (VRL-00692) - M.B. Engina VH17-031-0442 (59,286 %)
14. 11 Maija Jylhä (VRL-02753) - Fixing My Demon RR (57,500 %)
15. 08 Amy Wilson (VRL-10961) - Winston HMS VH18-012-0281 (53,571 %)
16. 02 Niklas Varpunen (VRL-02753) - Ton-Tongue Toffee RR (53,214 %)

Luokka 3: Prix St Georges, Prix de Equestian PRO
1. 03 Noah Haydn (VRL-10878) - Zantouna RE VH19-230-0007 (83,571 %)
2. 07 Milja Malmila (VRL-00692) - M.B. Chiro VH17-031-0441 (80,357 %)
3. 09 Neea Hillasuo (VRL-05322) - Amethyst Delm VH19-033-0010 (69,286 %)
4. 11 Amanda Haydn (VRL-10878) - Oldfinion Caporegime VH17-013-0101 (68,571 %)
5. 05 Inna Paakkanen (VRL-05322) - Roibrant Cadbury VH17-077-0015 (65,714 %)
6. 01 Helga Jernberg (VRL-10878) - Brigitte VH15-230-0025 (65,714 %)
7. 08 Silja Seljaranta (VRL-11523) - Bulgari VH19-031-0196 (64,643 %)
8. 10 Helga Jernberg (VRL-10878) - Valentino von Lark VH16-230-0002 (62,857 %)
9. 04 Pihla Vihtanen (VRL-05322) - Celestina VH17-077-0012 (62,500 %)
10. 12 Estelle Van Alst (VRL-14365) - Laçarote VH19-087-0007 (61,429 %)
11. 06 Tia D. Baudelaire (VRL-10531) - Iago d'Alvino (58,929 %)
12. 02 Amanda Haydn (VRL-10878) - Scylla von Lark VH19-230-0011 (53,423 %)

Luokka 4: Vaativa B — Pony Master 2019
1. 04 (P) Barry Atkins (VRL-11523) - Fairburn Bien Sûr VH19-029-0072 (75,714 %)
2. 07 (P) Milja Malmila (VRL-00692) - Viking TA VH04-029-0911 (68,929 %)
3. 03 (P) Barry Atkins (VRL-11523) - Tuskmere Calimero VH18-029-0106 (67,857 %)
4. 02 (P) Maya Atwood (VRL-11523) - Pas du Tout VH18-029-0107 (66,429 %)
5. 06 (P) Cecilia Blankley (VRL-01288) - Vérène Cerise (65,714 %)
6. 01 (P) Clara Evansen (VRL-11523) - Ashemark Xanthi VH19-029-0054 (64,643 %)
7. 05 (P) Cecilia Blankley (VRL-01288) - Sad Cypress (60,714 %)

Tulokset, lauantai

Luokka 5: Intermediaire I, Prix de Caballux
1. 13 Mirko Valjakka (VRL-10480) - Whimsical 76 VH19-259-0001 (78,929 %)
2. 01 Susan Klingemann (VRL-01333) - A.D. Sweet Velvet VH18-031-0088 (78,571 %)
3. 06 Estelle Van Alst (VRL-14365) - September Westerly VH17-031-0583 (76,786 %)
4. 14 Cecilia Blankley (VRL-01288) - JB Mirameir (76,071 %)
5. 12 Sarita Blomross (VRL-12808) - Full of Hope VH15-012-0028 (71,786 %)
6. 02 Amanda Haydn (VRL-10878) - Purple Diamont VH17-013-0103 (71,429 %)
7. 09 Susan Klingemann (VRL-01333) - Damariss Chelm VH17-021-0252 (70,714 %)
8. 11 Amanda Haydn (VRL-10878) - Riveron VH19-013-0037 (69,286 %)
9. 10 Susanna Johansson (VRL-01288) - Ce's Contessa (68,214 %)
10. 17 Tia D. Baudelaire (VRL-10531) - Stillegaards Garrard VH19-010-0008 (67,857 %)
11. 08 Anna Kallio (VRL-10531) - Bright 'n Riot Prime VH16-044-0178 (67,500 %)
12. 19 Susan Klingemann (VRL-01333) - Fernessa de Raden VH18-011-0177 (66,071 %)
13. 07 Herbert Boehm (VRL-01544) - Velocci (63,929 %)
14. 20 Amanda Haydn (VRL-10878) - Siren von Lark VH17-013-0046 (63,571 %)
15. 04 Helga Jernberg (VRL-10878) - Dornröschen VH15-230-0021 (63,571 %)
16. 05 Sofia Korpela (VRL-10531) - 7th Sin Spider VH16-066-0015 (58,929 %)
17. 15 Mirko Valjakka (VRL-10480) - Tyrant 76 VH19-012-0108 (58,214 %)
18. 16 Noah Haydn (VRL-10878) - Rinaldo VH16-013-0035 (56,071 %)
19. 18 Daniel Susineva (VRL-05265) - Sinevan Bavardi VH19-031-0105 (55,357 %)
      21 Sarita Blomross (VRL-12808) - Sierra des Îles VH18-121-0035 poissa
      03 Sarita Blomross (VRL-12808) - Full of Faith VH16-044-0208 poissa

Luokka 6: Intermediaire II, Prix de Sokka Lux
1. 03 Mirko Valjakka (VRL-10480) - Gingersoul Wolf VH16-031-0508 (81,786 %)
2. 05 Helga Jernberg (VRL-10878) - Rigoletto VH15-230-0017 (81,429 %)
3. 01 Amanda Haydn (VRL-10878) - Sonatina Wolf VH19-013-0034 (80,000 %)
4. 11 Susan Klingemann (VRL-01333) - Brandby Nougat Cookie VH18-011-0046 (79,286 %)
5. 13 Susanna Johansson (VRL-01288) - Quantico Dom (77,143 %)
6. 09 Viktoria Hangas (VRL-10531) - Midway Prime VH18-066-0004 (72,143 %)
7. 04 Noah Haydn (VRL-10878) - Geheimniswächter VH15-230-0023 (71,786 %)
8. 17 Melisé Paijonmaa (VRL-01544) - Spion (71,071 %)
9. 12 Maike Alscher (VRL-05265) - Schwartzwaltz VH18-021-0116 (69,286 %)
10. 02 Susan Klingemann (VRL-01333) - Triton v.d. Zelos VH18-044-0044 (67,143 %)
11. 10 Amanda Haydn (VRL-10878) - Oldfinion Bellary VH17-013-0045 (66,786 %)
12. 19 Susan Klingemann (VRL-01333) - A.D. Vandalized Illusion VH18-044-0051 (66,429 %)
13. 08 Sofia Korpela (VRL-10531) - Elburn Cinnamon Rage VH16-139-0008 (65,000 %)
14. 15 Anna Kallio (VRL-10531) - Havaia Prime VH18-066-0003 (63,929 %)
15. 14 Cadi Swatson (VRL-00884) - Goldentanz VH16-013-0019 (62,500 %)
16. 20 Mirko Valjakka (VRL-10480) - Coffinspire VH17-229-0009 (59,643 %)
17. 06 Susan Klingemann (VRL-01333) - Edelweiss’ Albert VH18-044-0052 (59,286 %)
18. 16 Susan Klingemann (VRL-01333) - Blackwood Bronco BG VH14-044-0314 (57,857 %)
19. 18 Amanda Haydn (VRL-10878) - Wackerherz von Lark VH16-230-0005 (51,786 %)
20. 07 Viktoria Hangas (VRL-10531) - Elburn Rum Parody VH16-139-0011 (49,643 %)

Luokka 7: Grand Prix, Prix de KRJ
1. 13 Mirko Valjakka (VRL-10480) - American Roast VH17-012-0466 (87,500 %)
2. 02 Amanda Haydn (VRL-10878) - Oldfinion Whartonounz VH15-013-0196 (78,929 %)
3. 32 Milja Malmila (VRL-00692) - Rosenhof Elrik VH14-021-0564 (75,714 %)
4. 36 Kristiina Korpi (VRL-10480) - JB Melancholy VH17-031-0090 (73,929 %)
5. 05 Adrien Hardi (VRL-11523) - Visconti von Lark VH17-013-0152 (73,929 %)
6. 06 Mirko Valjakka (VRL-10480) - Gucci v.d. Romilly VH18-012-0066 (73,571 %)
7. 33 Cadi Swatson (VRL-00884) - Colonel VH17-012-0403 (72,500 %)
8. 14 Theodore Lindsay (VRL-12637) - Infinity Spell VH16-012-0104 (71,429 %)
9. 23 Milja Malmila (VRL-00692) - Chéri VH16-031-0033 (70,000 %)
10. 21 Amanda Sokka (VRL-08682) - Audrey v. Helmwald VH17-011-0236 (70,000 %)
11. 22 Karen Jacobs (VRL-14365) - Supernatural Duet VH17-066-0048 (69,286 %)
12. 34 Amanda Haydn (VRL-10878) - Marius von Lark VH17-013-0052 (68,929 %)
13. 28 Viola Gråskär (VRL-00692) - Bertoni vd Halor VH17-012-0508 (68,214 %)
14. 16 Amanda Haydn (VRL-10878) - Cleomede von Lark VH17-013-0047 (67,500 %)
15. 04 Milja Malmila (VRL-00692) - Rosenhof Waldo VH16-021-0056 (67,500 %)
16. 07 Martin Fritz (VRL-01725) - Nephalia Wide VH15-021-0722 (67,143 %)
17. 03 Cadi Swatson (VRL-00884) - Waldron GER VH06-011-2558 (66,786 %)
18. 19 Cadi Swatson (VRL-00884) - Dashawn VH16-044-0022 (65,714 %)
19. 01 Amy Wilson (VRL-10961) - Cassandra VH18-012-0110 (65,714 %)
20. 29 Amy Wilson (VRL-10961) - le Rêve Kilburn VH18-012-0013 (65,357 %)
21. 27 Amanda Haydn (VRL-10878) - Solana von Lark VH15-230-0001 (65,000 %)
22. 17 Viktoria Hangas (VRL-10531) - Everholt Criminá VH18-048-0007 (65,000 %)
23. 30 Adrien Hardi (VRL-11523) - Ishtar Chopin VH17-048-0030 (63,571 %)
24. 08 Amy Wilson (VRL-10961) - Burberry HMS VH18-012-0282 (62,857 %)
25. 26 Nicole Rayman (VRL-00884) - Everholt Coobra VH18-011-0268 (62,500 %)
26. 24 Jonas Polzin (VRL-05322) - Polzin Maranda VH18-013-0103 (62,500 %)
27. 12 Susanna Johansson (VRL-01288) - Jewelring Wide (61,429 %)
28. 15 Cecilia Blankley (VRL-01288) - Valiant Sabine (57,500 %)
29. 31 Martin Fritz (VRL-01725) - Netalia Aria VH18-021-0085 (57,143 %)
30. 20 Amy Wilson (VRL-10961) - Phantaos HMS VH18-012-0275 (57,143 %)
31. 11 Nicole Rayman (VRL-00884) - Dakar v. Helmwald VH18-021-0058 (57,143 %)
32. 10 Susanna Johansson (VRL-01288) - Shadow's Anzio (56,786 %)
33. 18 Amanda Haydn (VRL-10878) - Lucienne von Lark VH16-013-0143 (53,929 %)
34. 09 Sarita Blomross (VRL-12808) - Brokeback Sacrifice VH16-013-0139 (53,929 %)
35. 35 Amy Wilson (VRL-10961) - Lie And Reason VH18-012-0109 (53,571 %)
36. 25 Fanni Rahkamaa (VRL-05322) - Zargaryen VH19-043-0007 (38,214 %)

Lähtölistat, sunnuntai

Luokan 8 osallistujien tuotoksia pääsee ihailemaan täältä! Lopullinen taulukko tuloksista kommentteineen löytyy täältä. Koska saman tuloksen tehneitä oli useinta, arvottiin sijoitusjärjestys ja manipuloitiin desimaalilukua hieman sen mukaan.

Luokka 8: Masters Kür — Kür Master 2019
1. 16 Avrelian Ismailov (VRL-12701) - Cathedral Gardens VH19-012-0142 (83,334%)
2. 04 Sarah Reyes (VRL-01725) - Fiveofive VH17-012-0506 (83,333%)
3. 01 Tilda Mustamaa (VRL-12554) - Kallan Acacia VH17-031-0475 (80,833%)
4. 07 Oskari Susi (VRL-02753) - Google Me (80,001%)
5. 02 Eetu Hopiavuori (VRL-02753) - Forceful (80,000%)
6. 19 Daniel Susineva (VRL-05265) - Sinevan Brontide VH18-031-0162 (79,167%)
7. 08 Magnus Antonini (VRL-01544) - Aragon XVI (79,166%)
8. 03 Reita Svart (VRL-02753) - Sand Pond (78,333%)
9. 05 Robert Harrington (VRL-00816) - Harriet V VH17-202-0037 (77,500%)
10. 12 Emmeline Bove (VRL-05265) - Sinevan Enchanti VH19-031-0106 (75,000%)
11. 13 Gillianne Waves (VRL-02207) - Mozaic v.d. Zelos VH16-048-0005 (74,166%)
12. 15 Oskari Käkiharju (VRL-11936) - Rowena Mark VH18-031-0271 (74,166%)
13. 10 Tilda Mustamaa (VRL-12554) - Austria x VH17-034-0009 (71,666%)
14. 09 Amy Wilson (VRL-10961) - Duogal van Vriendelijk VH15-040-0006 (70,000%)
15. 17 Martin Fritz (VRL-01725) - Cazenovia Fall VH18-012-0016 (68,333%)
16. 14 Jennifer Saraste (VRL-10480) - Virgo VH17-021-0149 (62,500%)

Luokka 9: Small Tour Finale — Small Tour Master 2019
1. 11 Kristiina Korpi (VRL-10480) - JB Unchained VH18-031-0168 (Vaativa A) (76,786 %)
2. 02 Helga Jernberg (VRL-10878) - Paragon VH19-013-0067 (Vaativa A) (75,714 %)
3. 07 Viola Gråskär (VRL-00692) - Paramount v.d. Halor VH18-012-0188 (Vaativa B) (73,571 %)
4. 06 Milja Malmila (VRL-00692) - M.B. Chiro VH17-031-0441 (Prix St Georges) (70,000 %)
5. 10 Noah Haydn (VRL-10878) - Zantouna RE VH19-230-0007 (Prix St Georges) (69,643 %)
6. 01 Noah Haydn (VRL-10878) - Leominor von Lark VH19-013-0070 (Vaativa B) (69,643 %)
7. 04 Amanda Haydn (VRL-10878) - Dawnfrost Wilda VH19-048-0033 (Vaativa B) (64,643 %)
8. 03 Miika Rossi (VRL-02753) - Queen's Never Late (Vaativa A) (63,929 %)
9. 05 Satu Blomross (VRL-12808) - Rätvänän Kanttuvei VH15-018-1163 (Vaativa B) (62,500 %)
10. 08 Milan Mijatović (VRL-02753) - Bifrons (Vaativa A) (62,143 %)
11. 09 Neea Hillasuo (VRL-05322) - Amethyst Delm VH19-033-0010 (Prix St Georges) (59,643 %)

Luokka 10: Masters Finale — Dressage Master 2019
1. 17 Magnus Antonini (VRL-01544) - Aragon XVI (Vaativa A — kür) (78,214 %)
2. 23 Amanda Haydn (VRL-10878) - Oldfinion Whartonounz VH15-013-0196 (Grand Prix) (75,357 %)
3. 19 Eetu Hopiavuori (VRL-02753) - Forceful (Vaativa B — kür) (75,000 %)
4. 11 Cecilia Blankley (VRL-01288) - JB Mirameir (Intermediaire I) (75,000 %)
5. 04 Robert Harrington (VRL-00816) - Harriet V VH17-202-0037 (Vaativa B — kür) (71,071 %)
6. 13 Susan Klingemann (VRL-01333) - Brandby Nougat Cookie VH18-011-0046 (Intermediaire II) (69,643 %)
7. 18 Susan Klingemann (VRL-01333) - A.D. Sweet Velvet VH18-031-0088 (Intermediaire I) (68,929 %)
8. 22 Adrien Hardi (VRL-11523) - Visconti von Lark VH17-013-0152 (Grand Prix) (68,571 %)
9. 03 Avrelian Ismailov (VRL-12701) - Cathedral Gardens VH19-012-0142 (Grand Prix — kür) (68,571 %)
10. 05 Daniel Susineva (VRL-05265) - Sinevan Brontide VH18-031-0162 (Grand Prix — kür) (68,214 %)
11. 01 Mirko Valjakka (VRL-10480) - Whimsical 76 VH19-259-0001 (Intermediaire I) (68,214 %)
12. 14 Reita Svart (VRL-02753) - Sand Pond (Vaativa B — kür) (67,500 %)
13. 21 Oskari Susi (VRL-02753) - Google Me (Vaativa A — kür) (65,000 %)
14. 02 Amanda Haydn (VRL-10878) - Sonatina Wolf VH19-013-0034 (Intermediaire II) (64,286 %)
15. 16 Mirko Valjakka (VRL-10480) - Gucci v.d. Romilly VH18-012-0066 (Grand Prix) (63,571 %)
16. 10 Tilda Mustamaa (VRL-12554) - Kallan Acacia VH17-031-0475 (Vaativa B — kür) (63,214 %)
17. 07 Sarah Reyes (VRL-01725) - Fiveofive VH17-012-0506 (Vaativa B — kür) (62,857 %)
18. 12 Emmeline Bove (VRL-05265) - Sinevan Enchanti VH19-031-0106 (Prix St Georges — kür) (62,143 %)
19. 06 Milja Malmila (VRL-00692) - Rosenhof Elrik VH14-021-0564 (Grand Prix) (59,643 %)
20. 15 Helga Jernberg (VRL-10878) - Rigoletto VH15-230-0017 (Intermediaire II) (57,857 %)
21. 08 Mirko Valjakka (VRL-10480) - Gingersoul Wolf VH16-031-0508 (Intermediaire II) (57,143 %)
22. 20 Estelle Van Alst (VRL-14365) - September Westerly VH17-031-0583 (Intermediaire I) (55,714 %)
23. 09 Kristiina Korpi (VRL-10480) - JB Melancholy VH17-031-0090 (Grand Prix) (52,500 %)
24. 24 Mirko Valjakka (VRL-10480) - American Roast VH17-012-0466 (Grand Prix) (35,714 %)